Відбувся захист результатів виробничої практики студентів 3 курсу ОП «Психологія». На зустрічі у змішаному форматі були присутні студентки та студенти 3 курсу ОР Бакалавр, керівники-методисти від баз практики та керівники-методисти, а саме: доцентка Паркулаб О. Г., професор Гоян І. М., асистентка Опанасюк І. В., професор Белей М. Д., доцентка Вітюк Н.Р., доцентка Олійник А. В., доцентка Литвин-Кіндратюк С. Д., доцентка Гринчук О. І., викладачка Крикун Л. В., викладачка Петрук Н. Ю. Звітну конференцію організувала факультетська керівниця практики, доцентка Кулеша-Любінець М. М.
На конференції студенти у формі мультимедійних презентацій продемонстрували власні результати виконаних завдань згідно програми практики; поділилися враженнями від здобутого досвіду проведення психологічної діагностики, психопрофілактики та психоедукації, дослідницької роботи та волонтерської діяльності.
Цьогорічними базами для проходження виробничої практики студентами були: КНП «Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров’я Івано-Франківської обласної ради», КНП «Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради», КНП «Івано-Франківський обласний клінічний кардіологічний центр Івано-Франківської обласної ради», КНП «Івано-Франківська обласна дитяча клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради», КНП «Івано-Франківська міська дитяча клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради», Реабілітаційний центр «МОЯ НАДІЯ», «Центр здоров’я Незкраю» ФОП Рудковський Б. В., Центр психологічної допомоги дітям «Серденько», КНП «Косівська центральна районна лікарня», КНП «Снятинська багатопрофільна лікарня» Снятинської міської ради.
«Практика у Центрі «Моя Надія» дала змогу збагатити свої вміння у роботі з дітьми з особливими потребами. Я отримала досвід у взаємодії із такими дітьми та їх батьками, у проведенні нестандартизованого спостереження, психологічної діагностики, просвітницьких заходів, перейняла деякі знання спеціалістів з різних напрямків реабілітації. Перевагами практики були можливість отримання практичного досвіду у справжньому професійному середовищі та співпраця з досвідченими фахівцями. Я глибоко вдячна за цей досвід та можливість вдосконалення своїх професійних навичок», – ділиться враженнями Дарій Іванна, студентка групи ПС-31.
«За час практики найбільшою перевагою стало поєднання теоретичних знань з практичною роботою. Я навчилася застосовувати методики дослідження, спілкуватися з пацієнтами та інтерпретувати результати. Особливо приємно було отримати позитивний зворотний зв’язок від пацієнтів. Звичайно, не все було гладко. Інколи бракувало досвіду, щоб швидко і точно вловлювати всі нюанси дослідження. Але по завершенні практики я вже себе почувала впевнено і задумалась, чи не хотіла б я тут працювати в майбутньому. Тому я радію, що обрала базлю практики саме в Прикарпатський центр психічного здоров’я, побачила роботу психолога зсередини та подолала страхи у спілкуванню з пацієнтами», – вважає Вікторія Вінтоняк, студентка групи ПС-31.
Керівники-методисти практики були приємно вражені високим рівнем фахової підготовки студентів та ґрунтовними звітами. Слід зазначити, що виробнича практика є важливою складовою підготовки бакалаврів психології, адже забезпечує формування професійних навичок та таких «м’яких» навичок як відповідальність, емпатійність, комунікабельність та ін.